Wsparcie drogowe

Mimo, iż zagadnienie, jakim jest pomoc drogowa znane jest szerokiej publiczności, a w szczególności osobom posiadającym uprawnienia do kierowania pojazdami, to nie każda z tych osób w swojej karierze spotkała się z koniecznością skorzystania z usług tego rodzaju przedsiębiorstw. Okazuje się bowiem, że taki stan rzeczy powoduje, że mało kto wie, jakie usługi oprócz holowania oferują firmy z tego sektora.

Usługi oferowane przez profesjonalne firmy

Jak już wcześniej wspomniano, pierwszą myślą, która przychodzi do głowy słysząc hasło pomoc drogowa jest autolaweta kraków. Podejście takie jest słuszne, gdyż jest to główna i najczęściej realizowana przez tego rodzaju firmy usługa. Niewiele jednak osób wie, że oprócz holowania przedsiębiorstwa wspierające kierowców oferują również: dowożenie paliwa, szybkie naprawy bez konieczności wizyt w warsztacie, usługę awaryjnego odpalania silnika czy otwierania samochodu w przypadku zatrzaśnięcia wewnątrz lub zgubienia kluczyków. Nie są to wszystkie usługi, które realizowane są przez firmy z tej branży, jednak różnorodność wymienionych powyżej aktywności pokazuje, jak szeroką gamę usług obecnie oferują tego rodzaju firmy.

Czy warto korzystać z takiej pomocy?

Choć wiele usterek można usunąć samodzielnie i niewielkim kosztem, tak w przypadku bardziej skomplikowanych awarii nie jesteśmy w stanie uniknąć skorzystania z pomocy specjalizujących się w tym fachu profesjonalnych firm. Bardzo często holowanie na tak zwaną linkę jest niemożliwe ze względu na bardzo poważne uszkodzenia, dlatego też w bardzo wielu przypadkach koniecznością okazuje się autolaweta. Również w przypadku, gdy na trasie na desce rozdzielczej naszego samochodu pojawią się niepokojące czerwone kontrolki zobligowani jesteśmy do skorzystania z profesjonalnej pomocy, która często jest w stanie usunąć nieprzewidziane usterki na miejscu, a w sytuacji, gdy problem jest bardziej skomplikowany pokieruje kierowcę na dalszą diagnostykę oraz naprawę. W sytuacji, gdy nie posiadamy koła zapasowego, również warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia drogowego, gdyż w innym wypadku nie jesteśmy w stanie samodzielnie usunąć awarii, chyba, że ktoś z naszych bliskich będzie w stanie dostarczyć nam tak zwany zapas oraz niezbędne do jego wymiany narzędzia. Samodzielna wymiana może okazać się jednak niebezpieczna, szczególnie, gdy trzeba ją przeprowadzić na poboczu lub pasie awaryjnym bardzo ruchliwej drogi.

Piętrzące się koszty

Uszkodzenia i usterki, które uwidaczniają się w samochodach z reguły zachodzą na skutek ich długotrwałej eksploatacji lub błędów konstrukcyjnych. Bardzo często wiążą się one również z olbrzymimi kosztami naprawy. Niestety w przypadku unieruchomienia pojazdu i konieczności skorzystania z pomocy oferowanej przez przedsiębiorstwa udzielające wsparcia drogowego koszty również mogą się piętrzyć. W celu zminimalizowania kosztów można skorzystać z usług firm zlokalizowanych najbliżej miejsca zdarzenia. Kolejną cenną radą jest odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu samochodowego, który będzie w stanie naprawić daną usterkę. Wynika to z faktu, iż każdy przejechany przez lawetę kilometr to koszt wahający się pomiędzy 2 a 4 złote, a co za tym idzie dziesiątki czy setki kilometrów mogą przełożyć się w tysiące złotych, do których doliczyć należy koszt samej naprawy. Nie warto jednak oszczędzać na renomie firmy, gdyż skorzystanie z usług profesjonalistów bardzo często wiąże się z kompleksową obsługą.

Previous post Donald Trump stanie przed sądem w związku z aferą Stormy Daniels
Next post Krówki Ślubne: Tradycja, która Dodaje Słodyczy Twojemu Dniu