Nagrobki są jednym z najważniejszych atrybutów cmentarza

Pomniki nagrobne wykorzystywane są do budowy miejsc pochówku oraz pomników pamiątkowych. Materiałem wykorzystywanym do produkcji nagrobków może być marmur, granit lub beton. Nagrobek zazwyczaj umieszczany jest na grobie. Nagrobek zazwyczaj służy do zaznaczenia faktu pochowania kogoś, ale może być również artystycznym wyrazem pamięci. Na nagrobkach zazwyczaj umieszcza się napisy takie jak imię i nazwisko zmarłego lub datę śmierci, w niektórych przypadkach natomiast umieszcza się na nich symbole takie jak anioły, krzyże lub dłonie wykonane przez rzeźbiarzy.

Oszczędność pieniędzy na nagrobkach

Możesz zaoszczędzić pieniądze, jeśli zamówisz swój nagrobek w jednym z licznych sklepów w Krakowie. Przedział cenowy za jeden wynosi od 400 do 2500 zł, w zależności od jego wielkości i rodzaju. W sklepach najtańsza wersja będzie kosztowała około 400 zł, ale za tę cenę dostaniemy bardzo prosty kamień, bez żadnych zdjęć czy grawerunków. Najdroższa wersja wyniesie prawdopodobnie około 3000 zł.

Największym problemem przy zakupie nagrobka jest to, że najprawdopodobniej nie będzie on pasował do standardowego rozmiaru; innymi słowy, nie będzie pasował do grobu. Dlatego będziesz musiał zapłacić dodatkowo (około 400-600 zł) za to, że ktoś przewiezie go na cmentarz i tam dokona pewnych modyfikacji.

Istnieje wiele rodzajów nagrobków, które różnią się między sobą funkcją, ceną i wyglądem. Na przykład:

  • pionowe;
  • poziome;
  • kamienne tablice;
  • krzyże drewniane;
  • płaskie;
  • płyty nagrobne;
  • stojące filary;
  • rzeźby.

Pomniki te są również personalizowane. Na przykład, można na nich wypisać ulubiony tekst lub cytat z Biblii lub innej świętej księgi.

Szczególną popularnością na rynku cieszą się nagrobki (kamso-nagrobki.pl) z marmuru. Należy jednak wiedzieć, że marmur jest bardzo twardym materiałem i nie zaleca się jego grawerowania, gdyż doprowadzi to do powstania rys na powierzchni.

Polityka cenowa stosowana przez firmy w Krakowie zapewnia, że nie ma żadnych ukrytych kosztów ani niepotrzebnych opłat, które musiałby ponieść klient. Polityka ta ma zastosowanie również w przypadkach, gdy konieczne jest usunięcie starych nagrobków i zastąpienie ich nowymi.

Nagrobek powinien być wysokiej jakości i trwałości, ponieważ będzie on stał na cmentarzu przez długi czas. Warto również wiedzieć, że wybór nagrobka to nie tylko wyraz sentymentu dla zmarłego, ale również odzwierciedlenie naszych wartości. Nie są one tanie, dlatego warto poświęcić czas na podjęcie właściwej decyzji.

Previous post Tynki gipsowe
Next post Spraw dziecku radość