Neony ledowe. Komu mogą się przydać?

Oświetlenie ledowe przechodzi w obecnych czasach coś na wzór złotej ery. Przekonaliśmy się już do tego, że tego rodzaju oświetlenie jest o wiele tańszym rozwiązaniem, a zatem powala zaoszczędzić sporo pieniędzy w skali roku. Wiemy również, że żywotność żarówek ledowych jest znacznie dłuższa niż w przypadku żarówek klasycznych. Co więcej, ledy nie nagrzewają się tak mocno i nie zawierają szkodliwych substancji. Wiele przemawia wobec tego za tym, by faktycznie przerzucić się na taką technologię. Innowacyjne rozwiązania w materii ledowej pojawiają się bezustannie. Nie mamy dzisiaj do czynienia wyłącznie z żarówkami czy taśmami. Na rynku prawdziwym hitem są obecnie neony led. Czym są i dlaczego zachwyciły tak wielu ludzi?

Neony led. Co warto wiedzieć?

Neony ledowe to przede wszystkim doskonała alternatywa dla klasycznych neonów. Mogą być fantastycznym elementem wystroju wnętrza, ale także ozdobą znajdującą się na zewnątrz. W rzeczywistości są to elastyczne węże, które oddają równomierne światło na całej długości. Zastosowany materiał pozwala wyginać urządzenie niemal pod każdym kątem. Jest to zatem doskonałe źródło dodatkowego oświetlenia, które można jednocześnie zastosować w przestrzeni miejskiej jako efektowny element dekoracyjny. Neon w takiej wersji można zamontować właściwie w każdym miejscu, eksponując za pomocą właśnie te elementy, których obecność pragniemy podkreślić. Przykładem może być delikatne oświetlenie schodów w salach kinowych, które pozwala wejść widzom na seans bez obaw o własne życie. Tego rodzaju oświetlenie sprawdzi się również doskonale w przypadku muzealnych ekspozycji lub wystaw w galeriach sztuki. Neony w żadnym wypadku nie zdominują głównego obiektu, choć z pewnością podkreślą jego atrakcyjność.

Zastosowanie neonów na zewnątrz

Neony ledowe stały się doskonałym sposobem na stworzenie unikatowego, acz zwracającego uwagę szyldu reklamowego. Sprawdzą się wobec tego w przypadku właścicieli restauracji, klubów czy kawiarni, którzy pragną nieco wyróżnić się na tle banalnych rozwiązań. Z tego rozwiązania z powodzeniem korzystają właściciele kamienic, którzy pragną w sposób ekonomiczny i bardzo atrakcyjny wizualnie podkreślić walory danego budynku.

Gotowe wzory

Neony w wersji ledowej to tak naprawdę szerokie spectrum możliwości. Węże ledowe można dostosować i w pełni dopasować do własnych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że dostępne są również gotowe wzory o konkretnych kształtach. Dziecięcy pokój z delikatnym neonem w formie ulubionego zwierzątka to niezwykle ładny element wystroju wnętrza, ale również dodatkowe źródło oświetlenia, które można potraktować jako lampkę nocną. Dosyć dużą popularnością cieszą się nietuzinkowe neony w kształcie roślin doniczkowych. Trzeba przyznać, że taka ozdoba na parapecie robi niemałe wrażenie i z pewnością jest alternatywą dla osób, które choćby ze względu na obecność niesfornych zwierzaków nie posiadają prawdziwych roślin.

Previous post Donald Trump stanie przed sądem w związku z aferą Stormy Daniels
Next post Krówki Ślubne: Tradycja, która Dodaje Słodyczy Twojemu Dniu